Dzień Europy

Data: 11.05.2022 r., godz. 21.44    426
11 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Europy.

11 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Europy. Uroczystość przygotowali członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego.
W pierwszej części spotkania młodzi euroentuzjaści przedstawili prezentację multimedialną dotyczącą powstania, funkcjonowania i współczesności Unii Europejskiej. Nie zabrakło informacji o przynależności Polski do wielkiej wspólnoty państw europejskich i korzyści z tego płynących. Tradycyjnie pojawiły się również symbole UE na czele z budzącym uśmiech na twarzy wszystkich Syriuszem. Po takiej dawce wiedzy przyszedł czas na wyczekiwany konkurs, który cieszył się  bardzo dużym zainteresowaniem.
Każdy, kto udzielił prawidłowej odpowiedzi otrzymywał punkty. Osoby, które zgromadziły największą liczbę punktów zostały nagrodzone miłymi upominkami ufundowanymi przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce.  Rywalizacja między uczestnikami była zacięta i nie obyło się bez dogrywki.
Nagrody za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca wręczył Pan Dyrektor, pod okiem którego uczniowie przygotowali apel.                                                                                                Uczniowie z kl. 1-3 otrzymali książeczki edukacyjne pt. "Nasza Europa", które okazały się bardzo pomocne podczas zajęć.

galeria